Powrót do aktualności

FAJowy Dzień Kosmosu 18.05.2024

Serdecznie zapraszamy na FAJowy Dzień Kosmosu w dwóch odsłonach!

W godz. 14-16 zapraszamy na zwiedzanie Obserwatorium dla dzieci wraz z warsztatami, a wieczorem, w godz. 18-24 na zwiedzanie, wykład o kosmicznej karierze oraz obserwacje nocnego nieba!

Światowy Dzień Kosmosu obchodzony jest 21 maja, a ustanowiony został z inicjatywy amerykańskich astronautów, w celu upamiętnienia wydarzeń związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowania naukowców do dalszej pracy, a wszystkich do zgłębiania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. 

W tym roku 18 maja przypada też wiosenny Międzynarodowy Dzień Astronomii.

Z tej okazji zapraszamy do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach na dwie odsłony FAJowego Dnia Kosmosu w sobotę 18 maja 2022 r.

FAJowy Dzień Kosmosu dla dzieci

W godzinach popołudniowych (14-16) zapraszamy rodziców z dziećmi do lat 12 na specjalne zwiedzanie dla dzieci, podczas którego nasi przewodnicy pracujących na co dzień z dziećmi, oprowadzą po zakamarkach naszego obserwatorium, przybliżając jednocześnie historię astronomii.

Po zwiedzaniu odbędą się warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne każdemu małego odkrywcy - nauczą się posługiwać kompasem, poznają podstawy optyki geometrycznej, a także policzą plamy na najbliższej nam gwieździe.

Koszt biletu w cenie promocyjnej: 20zł/os

FAJowy Dzień Kosmosu dla dorosłych

Młodzież i dorosłych zapraszamy natomiast wieczorem na zwiedzanie Obserwatorium z przewodnikami wykład dotyczący kariery w sektorze kosmicznym, który wygłosi Agnieszka Winiarska-Furtak, ambasadorka edukacji kosmicznej ESERO-Polska, oraz wieczorne obserwacje nieba z instruktorami. 

Podczas wieczornej część wydarzenia na miejscu będzie możliwośc zakupu ciepłych napojów oraz przekąsek.

Koszt biletu w cenie promocyjnej: 40zł/os

Zapisy na każdą z części wydarzenia odbywają się przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie: zwiedzanie obserwatorium

FAJowy Dzień Kosmosu jest elementem projektu "Astronomia na wyciągnięcie ręki" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Powrót do aktualności